ESG TAKE AWAY – 4/11/22

חדשות מהעולם

יוזמות עסקיות

אמזון הודיעה על התחייבות של 53 מיליון דולר במטרה להגביר את מימון האקלים לנשים ולתמוך ביזמות נשים ממוקדות אקלים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת הייעוץ McKinsey & Company הודיעה על השקת "אקדמיה לקיימות", תוכנית חדשה שמטרתה לסייע ללקוחותיה לשפר את מיומנות הדירקטוריון, המנהלים והעובדים שלהם לקראת המעבר לכלכלת ״אפס נטו״ ולטפל בסיכונים והזדמנויות הקשורים לקיימות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

Google, בשיתוף עם C40, רשת ממוקדת אקלים של ראשי ערים של כ- 100 ערים גדולות, הכריזו על השקת תכנית חדשה, שמטרתה לאפשר ולסייע לערים לפעול על אנרגיה נקייה, נטולת פליטות פחמן, מסביב לשעון.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ספקית האנרגיה Ørsted יחד עם ארגון WWF הכריזו על יצירת שותפות גלובלית חדשה לחמש שנים, שמטרתה לטפל בהשפעות המזיקות שיש לבניית חוות רוח ימיות על המגוון הביולוגי בים, כולל אובדן בתי גידול, תמותה מהתנגשויות, רעש ועוד.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 Apple הודיעה כי תדרוש מהספקים שלה לנקוט בפעולות להפחתת פליטות גזי החממה (GHG) שלהם לשם עמידה ביעד הפחתת הפחמן של שרשרת הערך של החברה לשנת 2030. בנוסף החברה הכריזה על סדרה של השקעות, שותפויות ופרויקטים של אנרגיה נקייה ופתרונות אקלים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יצרנית הרכב BMW הודיעה על השקעה של 1.7 מיליארד דולר בייצור מכוניות חשמליות בארה״ב, כולל תוכניות להכשרת מתקן קיים לייצור רכב חשמלי ובניית מתקן סוללות חדש.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קבוצת Air France – KLM הכריזה על אחת מעסקאות רכישת דלק תעופה בר-קיימא (SAF) הגדולות ביותר אי פעם, עם הסכם לרכישת 1.6 מיליון טון של הדלק.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קואליציה של קרנות פנסיה הגישה תביעות משפטיות נגד יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן בעקבות סירובה לחשוף מידע על פעילות הלובינג שלה בתחום האקלים, שעשויה לפגוע בהשקעותיהם בה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

מחקרים ודו״חות

דו״חות מדאיגים מטעם האו״ם מזהירים כי נדרשת פעולה דחופה, וכי הפליטות חייבות לרדת בכמחצית עד 2030 כדי לעמוד ביעד המוסכם על 1.5 מעלות צלזיוס של חימום, אך הן עדיין עולות, בתקופה שבה ענקיות הנפט מרוויחות סכומי כסף אסטרונומיים.

  1. ע״פ הדו״ח השנתי בנושא ״פערי פליטות״ ההתחייבויות שנתנו בCOP26 הביאו להבדל זניח לפליטות החזויות לשנת 2030 ואין דרך אמינה להגיע ליעד של ה1.5 מעלות צלזיוס. בנוסף, הדו״ח מצא שהמדיניות העולמית הנוכחית מובילה לעליית טמפרטורה של כ2.8 מעלות צלזיוס עד סוף המאה.

  2. על פי דו"ח חדש של United Nations Climate Change, תוכניות האקלים הנוכחיות של 193 המדינות החתומות על הסכם פריז אינן מספיקות כדי להשיג את המטרה להגבלת ההתחממות ל-1.5 מעלות צלזיוס והצביע על כך שההבטחות הלאומיות המשולבות הנוכחיות יעמידו את העולם על מסלול התחממות של כ-2.5 מעלות צלזיוס.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

על פי דו"ח הדגל של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) , פליטות-פחמן יגיעו לשיאן עד 2025, זאת בעקבות משבר האנרגיה העולמי שדוחף ממשלות להגדיל הוצאתן על מעבר לאנרגיה ירוקה. אך לצד זאת הזהיר, כי זה לא יספיק כדי להימנע מהשפעות אקלים חמורות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ע״פ דוח חדש שפורסם, חלה רק התקדמות קטנה בהשגת הSDG's, כשרק 7 מתוך היעדים הנם בדרך להתממש ב2030, חלקם ללא התקדמות כלל בשנה האחרונה, ושניים מתוכם, SDG 7 וSDG 10 ״הלכו אחורה״ .

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ארגון CDP, שמספק פלטפורמה לחקר אקלים ודיווח סביבתי, הודיע כי כ20,000 חברות, ששוות יותר מ61 טריליון דולר (כמחצית משווי השוק העולמי), חשפו השנה נתונים סביבתיים באמצעותה, דבר המסמן עלייה של יותר מ-40% לעומת השנה הקודמת, ומהווה שנת שיא בנושא.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ע״פ סקר חדש של Deloitte, שנערך בקרב 700 מנהלים של חברות עם הכנסות שבין 250 מיליון דולר למעל 10 מיליארד דולר, ב-14 מדינות ובכל מגזרי התעשייה העיקריים, נמצא כי חברות לרוב אופטימיות לגבי היתרונות ארוכי הטווח של השקעה באסטרטגיות בנות קיימא מבחינה סביבתית, אך מציינים כי גורמים כלכליים וגיאופוליטיים חיצוניים, כגון המלחמה באוקראינה והאינפלציה הגואה, מאיימים על התקדמות תאגידים בנושאים אלו של אקלים וקיימות. בנוסף, עניין ה Greenwashing התגלה כדאגה משמעותית לעסקים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יוזמות ארגוניות

קבוצה של יותר מ-300 מוסדות פיננסיים מובילים וחברות רב-לאומיות המייצגות נכסים וכוח הוצאה של 37 טריליון דולר (כגון PepsiCo) השיקה קמפיין ובו הן דורשות מכ1,000 מהחברות עם הפליטות הגבוהות בעולם (כגון FedEx, Caterpillar) לקבוע יעדי אקלים בהתאם להסכם פריז.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת הייעוץ  McKinsey & Company הודיעה על השקת Net Zero Built Environment Council, קואליציה חוצת מגזרים, שמטרתה לתמוך במאמצים להפחית את פליטת גזי חממה מבניינים ולספק פתרונות להפחתת הפחמן של הסביבה הבנויה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קבוצה של יותר מ330 עסקים ומוסדות פיננסים, עם סך נכסים מצרפי מנוהל של 1.5 טריליון דולר, חתמה על הצהרה שמטרתה לאלץ ולזרז ממשלות לאמץ כללים מחייבים בנוגע להערכה ודיווח של חברות בנושא מגוון ביולוגי עד 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קואליציית משקיעים בינ״ל, שמנהלת יחד סך של 5.7 טריליון דולר, הוקמה לצורך שיפור הבריאות הכללית, והקטנת אי השיווין בבריאות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן