ESG TAKE AWAY – 27.1.22

ידיעות מהארץ:

הממשלה אישרה תכנית לאומית להצללה וקירור של המרחב העירוני, באמצעות עצי רחוב, במסגרת היערכות לשינויי האקלים. ע"פ התכנית, יינטעו כ-450,000 עצים לאורך כ-3 מיליון מטר של רחובות בישראל, בהשקעה הנאמדת בכ-2.25 מיליארד שקל עד שנת 2040.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ידיעות מהעולם

רגולציה ומדיניות

פלטפורמת האיחוד האירופי בנושא מימון בר קיימא, קבוצת מומחים של הנציבות האירופית שהופקדה לייעץ לה בפיתוח מדיניות פיננסית בת קיימא, פרסמה שורה של המלצות המתנגדות נחרצות להכללה המוצעת של גז ואנרגיה גרעינית במערכת הסיווג הירוקה של האיחוד האירופי (EU TAXONOMY). לדברי המומחים, ההצעות עלולות לערער את מסגרת הטקסונומיה ברת-הקיימא, ויכללו קריטריונים לפעילויות שאינן תואמות את היעדים הסביבתיים של אירופה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

רשות הבנקאות האירופית (EBA) פרסמה טיוטה סופית ליישום תקנים טכניים לגילוי ודיווח ESG, (אשר צריכים להיות מאושרת על ידי הנציבות), במסגרתם הבנקים יצטרכו למסור מספר גילויים, כגון חשיפתם לפעילויות עתירות פחמן ונכסים שעלולים להיות חשופים לאקלים באופן פיזי החל משנת 2023. משנת 2024, הבנקים יצטרכו לחשוף את יחס הנכסים הירוקים שלהם (סך הנכסים הירוקים שלהם כשיעור מסך הנכסים הכולל) ולדווח על המימון שלהם לפעילויות בר-קיימא מבחינה סביבתית, כפי שהוגדרו בתקנת הטקסונומיה של האיחוד האירופי.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

הבורסה לניירות ערך של שנחאי (SSE) ביקשה מחברות הרשומות בשוק ה-STAR, הממוקד במדע ובטכנולוגיה, לחשוף מידע על ESG בדוחות השנתיים שלהן או בדוחות עצמאיים, ולכלול בהם גם מידע על האופן שבו חברות יתרמו ליעדי האקלים ברמה הלאומית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

 97% מהמגיבים להצעה של משרד העבודה האמריקאי, להסיר ולשנות את הכללים מתקופת טראמפ, שהגדילו את החסמים בפני תוכניות פרישה במקום העבודה להשקיע תוך התחשבות בגורמי ESG , תמכו בהצעת הרגולטור, כולל ענקיות ההשקעות BlackRock, State Street ו Vanguard.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יוזמות במגזר הפיננסי

במכתב לדירקטוריונים של חברות המוחזקות בפורטפוליו שלה, מנכ"ל ענקית ההשקעות Aviva Investors התווה את סדרי העדיפויות שלהם לשנת 2022, תוך הגדרת ציפיות מחברות בתחומי קיימות מרכזיים, כולל שינויי אקלים, מגוון ביולוגי וזכויות אדם. לדבריו, AVIVA תיתן דין וחשבון לדירקטוריונים ודירקטורים בודדים על הביצועים בתחומים אלה, וכי היא מצפה שתגמול בכירים ויעדי ביצועים ישקפו את יעדי הקיימות של החברות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

כחלק ממהלך אקטיביזם מוסדי ראשון מסוגו של קרן העל האוסטרלית (SUPER FUND) HESTA הוגשו שאילתות לחברות Meta ו-Hormel Foods,  ודרשה מהן לדווח על האופן שבו שיטות העבודה העסקיות הנוכחיות שלהן באשר למידע מוטעה (בMETA) ואנטיביוטיקה (ב Hormel Foods) מאיימות על התשואה של בעלי עניין מגוונים שלהן.

 

ענקית ההשקעות האלטרנטיביות Blackstone  הודיעה ​​על השקת חטיבת האשראי שלה החדשה שלה למשאבים ברי קיימא, Blackstone Credit, שתשקיע ותלווה לחברות אנרגיה מתחדשת ולאלו התומכות במעבר אנרגיה. בנוסף, Blackstone הצהירה שהיא רואה הזדמנות להשקיע כ-100 מיליארד דולר בפרויקטים של מעבר אנרגיה ופתרונות שינויי אקלים במהלך העשור.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

Citi הכריזה על יעדי ביניים חדשים להפחתת פליטות ממומנות במגזרי האנרגיה והכוח, המהווים חלק מרכזי בתוכנית הבנק להשגת יעדו למימון אפס נטו פליטות עד שנת 2050. Citi התחייבה ליעד של הפחתת פליטות מוחלטת של 29% בתיק האנרגיה שלה, והפחתה של 63% בעוצמת פליטות התיק בחברות ממגזר החשמל.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יוזמות במגזר העסקי

ענקית הרכב GM עדכנה על ההשקעה הגדולה ביותר שלה אי פעם, של למעלה מ-7 מיליארד דולר לשם הגדלה משמעותית של כושר הייצור של צי המשאיות החשמליות והסוללות שלה. עם ההשקעות החדשות, GM צופה שיהיו לה יותר ממיליון יחידות של רכבים חשמליים בצפון אמריקה עד סוף 2025.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

Pepsico אירופה הודיעה על התחייבות חדשה לסיים לגמרי שימוש בפלסטיק מבוסס דלקים מאובנים בכל שקיות חטיפי הצ'יפסים שלה עד 2030 – תמיכה בכלכלה המעגלית וביעדי הקיימות של החברה. על ידי שימוש ב-100% פלסטיק ממוחזר או מתחדש בכל החבילות, החברה מעריכה שהיא יכולה להשיג הפחתה של 40% בפליטת גזי חממה לטון אריזה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברת האנרגיה הצרפתית TotalEnergies הודיעה על כוונתה להוציא את פעילותה באופן מלא ממיאנמר, תוך התייחסות להחרפת הפרות זכויות האדם במדינה ולחצים מצד בעלי המניות ובעלי עניין אחרים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

מותג היוקרה Burberry הודיע ​​כי חתם על הלוואה קשורה לקיימות (sustainability linked loan) בסך 300 מיליון ליש"ט, כשתנאיה הפיננסים של ההלוואה יקבעו ע"פ עמידה ביעדי הESG  של החברה: השגת יעדי הגעה לאפס פליטות נטו והפחתת פחמן בשרשרת האספקה שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יוזמות והתארגנויות

ה-Net Zero Asset Owner Alliance , ברית בינלאומית שכונסה על ידי האו"ם, ובה בעלי נכסים מוסדיים המנהלים יחד סך נכסים של יותר מ-10 טריליון דולר, הכריזה על סדרת יעדי אקלים לחבריה, לרבות המלצות לצמצם את פליטת התיקים בחצי עד 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

דו"חות ומחקרים

על פי הערכת הבסיס של ארגון הWBA, הנתמך ע"י משקיעים, רק 1% מ1,000 החברות המשפיעות ביותר בעולם מפגין התנהלות עסקית אחראית חברתית. ה-WBA העריך חברות מול 18 אינדיקטורים המודדים את אחריותן של חברות לכבד את זכויות האדם, את תפקידן במתן וקידום עבודה הגונה, ואת התנהלותן האתית בתחומים כמו לובינג ומיסוי.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

על פי דו"ח של בלומברג, שוק החוב בר-קיימא (sustainable debt market ) עשוי להגיע ל-15 מיליארד דולר עד 2025 אם הוא ימשיך בקצב הצמיחה הנוכחי, בהובלתה של אירופה. הדו"ח גם מצא שתעודות הסל של הESG צומחות כבר 38 חודשים ברציפות, וצפויות לגייס 1.3 טריליון דולר עד 2025.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

נכתב ע"י הדס גייר שפריר