ESG TAKE AWAY – 24/11/22

חדשות מהעולם

פיננסי

רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) בבריטניה, הודיעה על הקמת קבוצת עבודה לפיתוח קוד התנהגות לספקי נתונים ודירוגי ESG, שפעילותם אינה מוסדרת רגולטיבית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

משרד העבודה האמריקני פרסם נוסח סופי במסגרת חוק ״הבטחת ההכנסה לגמלאות עובדים״ ובו הובהר שניתן לשקול שינויי אקלים וגורמי ESG בקבלת החלטות השקעה בתוכניות פרישה. הדבר מסמן היפוך משמעותי של הכללים מתקופת טראמפ, שנועדו לחסום את שילובם של גורמים אלו בתהליך ההשקעה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

אחד ההישגים הגדולים ביותר עבור השקעות ESG ואג״ח מוניצפליות ירוקות: תושבי מדינת ניו יורק הצביעו בבחירות האמצע בעד הנפקת אג"ח סביבתיות בשווי 4.2 מיליארד דולר, אשר יממנו פרויקטים של בנייה ירוקה, שיפור איכות המים ושיקום קו החוף של המדינה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן 

הרשות האירופית לניירות ערך ושווקים (ESMA) הודיעה על השקת התייעצות באשר לכללים חדשים שהיא מציעה בנוגע לשימוש במונחים הקשורים ל ״ESG  או קיימות״ בשמות של קרנות השקעה, כך שישקפו נאמנה את מדיניות ההשקעה שלהן בפועל, במטרה להגן על משקיעים מפני Greenwashing.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) הודיעה כי מצאה את חטיבת ניהול הנכסים של Goldman Sachs אשמה בגין אי יישום וביצוע מדיניות ונהלים עבור חלק מקרנות הESG שלה. בתגובה, Goldman Sachs הסכימה לשלם קנס של 4 מיליון דולר כדי להסדיר את האישומים, מבלי להודות או להכחיש את ממצאי ה-SEC.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חטיבת ניהול ההשקעות בMorgan Stanley הודיעה על השקת GT1  – פלטפורמת Private Equity חדשה שתשקיע מיליארד דולר בחברות לפתרונות אקלים שיצליחו להסיר 1 ג׳יגה טון של פליטת CO2 עד 2050, וכי מחצית מתגמול התמריצים של צוות GT1 יהיה קשור להשגת יעדי האקלים של הפלטפורמה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברת הנאסד"ק הודיעה על שורה של התחייבויות אקלימיות, כולל התחייבויות להפחתת פליטת גזי חממה מוחלטת בScope 1 וScope 2 ב100%, ופליטות Scope 3 (שהוו למעלה מ75% מטביעת הרגל הפחמנית הגולמית שלה ב-2021) ב-50% עד 2030, וב95% עד 2050.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית ההשקעות BlackRock פועלת להתחיל לאפשר למשקיעים פרטיים לשלוט בבחירות שלהם בהצבעות Proxy.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן 

יוזמות עסקיות

 

חברת הייעוץ McKinsey & Company הודיעה על השקת Net Zero Built Environment Council, קואליציה חוצת מגזרים של מובילי תעשייה, שמטרתה לתמוך במאמצים להפחית את פליטת גזי החממה מבניינים ומציאת פתרונות להפחתת הפחמן של הסביבה הבנויה, תוך טיפוח שותפויות בין המגזרים השונים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ענקית הקמעונאות Costco התחייבה לקבוע יעדי אקלים להפחתת הפליטות לאורך שרשרת הערך המלאה שלה, זאת אחרי הצעה שהוגשה באסיפה הכללית של החברה בינואר, בטענה שאי קביעת יעדים שכזו מהווה סיכונים מהותיים עבורה, ועל אף התנגדות הדירקטוריון.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ספקית האנרגיה והחשמל העולמית Iberdrola הכריזה על שורה של יעדי אקלים חדשים, שיהפכו אותה לדבריה ל"חברת האנרגיה עם היעדים השאפתניים ביותר בתחום זה" כולל יעדים להשגת ניטרליות פחמן בתחנות ייצור החשמל שלה עד 2030, והגעה לאפס פליטות נטו בכל שרשרת הערך המלאה שלה עד 2040.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

H&M הודיעה על מספר יוזמות מימון, בסך 287 מיליון דולר, במטרה להפחית את פליטות הפחמן לאורך שרשרת הערך שלה, כולל תמיכה בספקים בכדי שיעברו לאנרגיה נקייה וישפרו את יעילות, הפסקה הדרגתית בפחם בייצור, והגדלת חלקם של חומרים ברי קיימא.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קרן איקאה הודיעה על כוונתה להפנות 600 מיליון אירו למימון אקלים עד 2025, כחלק מהתחייבותה בסך מיליארד אירו שהוכרזה בשנה שעברה. תחומי המימון המרכזיים של הקרן כוללים מעבר לחלבונים חלופיים וצמחיים, וצמצום פליטת מתאן בחקלאות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

Volvo הודיעה כי החלה לספק ללקוחותיה משאיות חשמליות, המכילות פלדה נטולת מאובנים, ובכך הפכה ליצרנית המשאיות הראשונה בעולם שעושה זאת.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

משרד ההגנה של בריטניה הודיע ​​כי חיל האוויר המלכותי (RAF) השלים טיסה עם 100% דלק בר-קיימא (SAF). זוהי הטיסה הראשונה אי פעם בבריטניה שהשתמשה ב-100% SAF בכל המנועים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן