ESG TAKE AWAY 20.2.22

ידיעות מהארץ:

עבודה שפורסמה על ידי משרד האנרגיה מלמדת שניתן יהיה לעבור את יעד המשרד ל-30% אנרגיות מתחדשות עד 2030, ולהגיע ל-40%. כמו כן, במשרד סבורים שאפשר להעמיק את הפחתת הפליטות של ישראל ב-2030 מ-30% הפחתה ביחס לפליטות ב-2015 ל-42%.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ע"פ רשות לניי"ע, בישראל קיים תת ייצוג משמעותי של נשים בדירקטוריונים ובהנהלות. כך, נכון להיום שיעור הדירקטוריות הממוצע עומד על 24% בזמן שבמדינות המערביות המובילות שיעור הדירקטוריות בעשור האחרון עלה ל35% – 45%. בנוסף, בשנת 2020 רק ב-16% מהחברות הציבוריות נשים היוו למעלה מ-35% מהדירקטוריון, אולם ברוב המקרים, גם כשיש נשים, הדירקטוריון מורכב ברובו המוחלט מגברים. לדברי יו"רית רשות ני"ע, היעד אליו מכוונת הרשות: עד לסוף שנת 2022  נשים יהוו למעלה מ-35% מהרכב הדירקטוריון ב-30% מהתאגידים המפוקחים לפחות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קצא"א תובעת את המשרד להגנת הסביבה וטוענת כי אך ורק היא עצמה רשאית לקבוע את כמות הנפט שתשנע דרך מפרץ אילת, ודורשת מביהמ"ש לבטל את מדיניות "אפס תוספת סיכון" של המשרד להגנת הסביבה .

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ועוד בהקשר של קצא"א… בית משפט הרשיע את המנכ"ל לשעבר ושני בכירים נוספים בחברת קצא"א בעבירות של זיהום מים חמור בהקשר של אסון דליפת הדלק בנחל צין ב2011.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

קבוצת עוגן השלימה גיוס אג"ח ESG בהיקף של כ-50 מיליון שקל. האג"ח הנה מגובת אשראי שניתן למאות עסקים קטנים ומלכ"רים שאינם מצליחים לקבל הלוואות בתנאים סבירים בבנקים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

במסגרת התוכנית של מקדונלד'ס העולמית לצמצום השימוש בפלסטיק עד לאפס בארוחות הילדים, מקדונלד'ס ישראל תפסיק את השימוש בפלסטיק בארוחות הילדים ותחלק צעצועים מחומרים מתכלים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ידיעות מהעולם

רגולציה ומדיניות

על רקע התחזקותה של סין בשוק הרכב החשמלי העולמי, ממשל ביידן חשף שורה של יוזמות שמטרתן להקל על המעבר לתחבורה חשמלית, כולל הכרזה על הקצאת 5 מיליארד דולר על פני חמש שנים לפיתוח רשת טעינת רכבים חשמליים ברחבי מערכת הכבישים המהירים שבין המדינות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ועוד מארה"ב… ממשל ביידן הכריז על מספר פעולות שמטרתן לקדם את פעולות האקלים במגזר התעשייתי, שמטרתן לעזור לטפח ייצור נקי, לעזור ליצרנים להשתמש באנרגיה נקייה, וכן תמיכה בטכנולוגיות חדשניות אחרות להפחתת פליטות. בין הפעולות שהוכרזו הייתה הכרזה על השקעות בסך 9.5 מיליארד דולר המכוונות ליוזמות מימן נקי.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

רגולטור השווקים של האיחוד האירופי, הרשות האירופית לני"ע ושווקים (ESMA), הודיעה כי "סיכוני אקלים" ייחשבו כקטגוריה חדשה ונפרדת, שתכלול סיכונים פיזיים וסיכוני מעבר, במסגרת הערכת הסיכונים והניטור שלה, לצד קטגוריות קיימות הכוללות נזילות, שוק, אשראי, הדבקה וסיכון תפעולי.

משרד העבודה האמריקאי (DOL) הזמין תגובה ציבורית על "אילו פעולות, אם בכלל, על המשרד לנקוט במסגרת החוק הפדרלי כדי להגן על חסכונות פרישה ופנסיה מפני סיכונים הקשורים לשינויים באקלים". הבקשה מהווה חלק מהמחויבויות של הרגולטור על פי מפת הדרכים האקלימית של הנשיא ביידן, שפורסמה באוקטובר.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יפן אמורה לפרסם הנחיות לשמירה על זכויות אדם בשרשרת האספקה ​​של חברות עד הקיץ, ותשקול להעביר חקיקה בנושא בעתיד. הצעד נועד לעזור לחברות יפניות להישאר תחרותיות במדינות שהציגו תקני זכויות אדם.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יוזמות מהמגזר הפיננסי

אחרי שחקיקה חדשה בטקסס מחייבת לערוך רשימה של גופים פיננסים שמחרימים את תעשיית הדלקים המאובנים ובכך הם מסתכנים מכניסה ל"רשימה שחורה" בקרב קרנות הפנסיה, BlackRock מגבירה את המסר שלה כידידה של תעשיות הנפט והגז. לדבריה: כמשקיע גדול וארוך טווח בחברות דלק מאובנים "אנחנו רוצים לראות את החברות האלה מצליחות ומשגשגות".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

במסגרת הצעת חוק של הסנאט של קליפורניה, CalPERS ו CalSTRS, שתי קרנות הפנסיה החזקות של עובדי הציבור בקליפורניה, המנהלות יחד כ800 מיליארד דולר, יידרשו למשוך את השקעותיהן מחברות דלקים מאובנים כדי לסייע במאבק בשינויי האקלים, וכן יאסרו השקעות חדשות שלהן בחברות האלו.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

CPP Investments, מנהל ההשקעות של תכנית הפנסיה של קנדה, אחת מקרנות הפנסיה הגדולות בעולם, עם נכסים של למעלה מ-550 מיליארד דולר קנדי​, הכריז על שורה של יעדים חדשים הקשורים לאקלים, כולל יעד להגיע לאפס נטו בתיק שלה עד 2050.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

PFZW, אחת מקרנות הפנסיה הגדולות באירופה עם נכסים בסך 278 מיליארד יורו, הודיעה כי תוציא מהתיקים שלה חברות דלקים מאובנים שיסרבו להתחייב להסכם פריז, ותגביר את המעורבות בנושא. ע"פ הקרן, לחברות ניתן יעד עד סוף 2022 להתחייבות להפחתת גזי חממה בהתאם להסכם פריז, כשאותן חברות שלא יצליחו להתחייב – יימכרו במהלך 2023.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יוזמות מהמגזר העסקי

MASTERCARD הודיעה על השקת פרקטיקת ייעוץ ESG חדשה. לפי מאסטרקארד, הפרקטיקה החדשה ממוקדת ESG שואפת לעזור ללקוחות החברה להבין ולהגיב טוב יותר למודעות החברתית והסביבתית הגוברת של הצרכנים לגבי המוצרים והמותגים איתם הם מקיימים אינטראקציה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת COCA – COLA הכריזה על יעד חדש לאריזה לשימוש חוזר, לפיו לפחות 25% מכלל המשקאות בפורטפוליו הגלובלי של המותגים שלה יימכרו בבקבוקי זכוכית או פלסטיק שניתנים למילוי או להחזרה, או במיכלים שניתנים למילוי דרך מזרקה מסורתית או מכשירי קוקה קולה, וזאת עד 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

Dominion Energy, אחת מספקיות האנרגיה הגדולות בארה"ב, הכריזה על התחייבויות חדשות להפחתת פליטת גזי חממה, המרחיבה את התחייבויותיה לאפס נטו (עד שנת 2050) כך שיכללו פליטות SCOPE 3, מחוץ לפעילותה הישירה, ויכללו את אלו שמקורן מלקוחות ומספקים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת הקוסמטיקה הבינלאומית היפנית Shiseido פרסמה מדיניות רכש קבוצתית חדשה, הכוללת "מדיניות לרכש אחראי" עם דרישות מורחבות לספקים בתחומי קיימות מרכזיים, כולל סביבה וזכויות אדם.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

NETFLIX חשפה פרטים חדשים על הרכב כוח העבודה בארה"ב והעולמי שלה, ודיווחה שנשים מייצגות כיום יותר ממחצית מבסיס העובדים וההנהלה העולמית של החברה, ואנשים מרקע גזעי או אתני מגוון מהווים יותר ממחצית מכוח העבודה שלה בארה"ב.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

נכתב ע"י הדס גייר שפריר