ESG TAKE AWAY – 16.8.21

חדשות מהארץ:

סביבה (E)

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, פנתה לאקדמיה ללשון העברית והציעה להחליף את המונח "גז טבעי" ל"גז מחצבים", על מנת לשנות את התפיסה הציבורית הרווחת – והמוטעית – שמדובר במקור אנרגיה נקי. הדבר רחוק מלהיות נכון, שכן אנרגיה המופקת מגז פולטת גזי חממה, דוגמת מתאן.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חדשות מהעולם:

סביבה (E)

הפאנל הבין ממשלתי לשינוי האקלים (IPCC) הנתמך על ידי האו"ם פרסם את הדו"ח האחרון שלו המעריך את המצב הנוכחי של מערכת האקלים העולמית ואת ההשפעות של שינויי האקלים. הדו"ח מזהיר כי אף שחלק מההשפעות העיקריות של שינויי אקלים, כגון עליית מפלס הים, עשויות להיות בלתי הפיכות במשך אלפי שנים, פעולה מהירה ומשמעותית עדיין עלולה להגביל את ההתחממות ל -1.5 מעלות צלזיוס, רמה הנראית כנדרשת כדי להימנע מהשפעות חמורות ביותר. בשיחת ועידה שדנה בפרסום הדו"ח, ה- IPCC קרא למשקיעים, עסקים וממשלות למלא את תפקידם בתהליך הסיוע להגבלת ההשפעות הגרועות ביותר של שינויי האקלים. ממשלות וחברות שעדיין בוחרות לא לפעול, הדו"ח של IPCC עשוי לשמש כראייה מרכזית נגדן בבתי משפט אמיתיים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

משרד האנרגיה האמריקאי (DOE) הודיע ​​על מימון של 45 מיליון דולר לקידום הייצור המקומי של טכנולוגיות אנרגיה סולארית ורשתות חשמליות. התכנית החדשה תומכת ביעדי ממשל ביידן להפחתת פליטות פחמן עד 2035.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, התחייב לתרום 1.5 מיליארד דולר לפרוייקטי אקלים של משרד האנרגיה האמריקאי, בתנאי שהקונגרס יאשר את חבילת התשתיות הענקית שכבר עברה בסנאט. בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" אמר גייטס שאם חוק התשתיות לא יאושר, הקרן שלו עשויה לעבור לממן פרויקטים גדולים יותר באירופה ובאסיה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

בדו"ח חדש שפרסמה EY עולה שבעונת הדו"חות של 2021 גדל העניין של בעלי המניות בנושאי ESG מרכזיים ויש נכונות גוברת של המשקיעים לפעול בנושאים אלה באמצעות הצבעה ואקטיביזם. לפי הדו"ח, המשקיעים רוצים לראות את התקדמות החברות בנושאי סביבה וחברה, והדו"חות יכולים להוות הזדמנות עבורן להבהיר כיצד הן מטפלות בנושאים אלו ולהדגיש שאיפות ומחויבות.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 מסקר חדש של הEuropean Investment Bank (EIB) עולה כי כמעט מחצית מהחברות הממוקמות באיחוד האירופי (כ 45% ) בצעו השקעות בכדי להגן על עצמן מפני סיכונים הקשורים לאקלים, לעומת 32% בלבד מהחברות בארה"ב. ע"פ הסקר, בקרב מדינות האיחוד האירופי, חברות פיניות (62%) והולנדיות (58%) דיווחו על הנתח הגבוה ביותר בהשקעות האקלים, בעוד אירלנד(19%) ויוון (18%) היו עם ההשקעות הנמוכות ביותר בגוש. חברות האיחוד האירופי אמרו כי אי הוודאות לגבי רגולציה ומיסוי, כמו גם עלויות השקעה היו המכשולים הגדולים ביותר לביצוע השקעות הקשורות לאקלים.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

Union Investment, זרוע ההשקעות בסך 427 מיליארד יורו של בנק DZ הגרמני, התחייבה להגיע לאפס פליטות עד שנת 2050, ותצטרף ליוזמה של מנהלי הנכסים התומכים באיפוס פליטות. החברה הציגה לאחרונה קריטריונים להדרת השקעות מפחם, ומתכננת לצאת מהשקעות בפרויקטים של כריית פחם עד 2025, וייצור חשמל פחם עד 2035.

קרן הפנסיה המשותפת של מדינת ניו יורק הודיעה כי היא מבצעת הערכה ל42 חברות נפט וגז, במסגרתה היא בקשה מהחברות לספק מידע נוסף, תוך 60 יום, כדי להדגים כיצד הן מפתחות, מאמצות או מיישמות אסטרטגיות מעבר דלות בפחמן. בנוסף, הקרן אמרה כי תמכור חמש חברות פחם נוספות, בהן היא מחזיקה במניות בשווי 1.8 מיליון דולר.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ענקית הבנקאות היפנית Mitsubishi UFJ Financial Group היא המוסד הפיננסי היפני השלישי שהצטרף לשותפות בנושא חשבונאות פחמן (PCAF)  המבקשת לפתח שיטות להערכת ההשפעה האקלימית של תיקי ההלוואות וההשקעות. Mitsubishi, שראתה ש 23% מבעלי מניותיה תומכים בהצעה הקוראת לה להתאים את המימון שלה להסכם האקלים בפריז, גם הודיעה כי היא נבחרה כחברה בNet Zero Banking Alliance’s Steering Group. של האו"ם.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

(NBIM) Norges Bank Management Investment , מנהלת קרן העושר הנורבגית בסך 1 טריליון דולר פרסמה עדכון אודות אסטרטגיית סיכוני האקלים שלה. כחלק מהעדכון היא הדגישה כי היא עשויה להצביע נגד דירקטוריונים של חברות שנופלות באופן משמעותי מהציפיות שלה לגבי סיכון האקלים. בנוסף, היא מתכוונת להגדיל את המאמצים לקידום דיווחים הקשורים לאקלים מחברות, להתקשר עם חברות עתירות פחמן שלא הציגו תכניות אקלים בהתאם לציפיותיה וכן תשקול להצביע נגד דירקטוריונים שאינם מגיבים להתקשרויות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

קבוצת Hancock Natural Resource , חברת הבת של פירמת ניהול ההשקעות Manolife  הודיעה על השקעת האימפקט הראשונה שלה – רכישת 90 אלף דונם של שטחים מיוערים במדינת מיין. החברה מסרה שהרכישה היא הזדמנות לשלב פתרונות אקלים טבעיים בהחלטות ההשקעה שלה, כאשר השטחים ישמשו בעיקר לאחסון פחמן, והחברה עשויה לבחור למכור את הפחמן כקיזוז או להשתמש בחסכון בפחמן על מנת לעמוד ביעדי איפוס הפליטות שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ענקית האלקטרוניקה הצרכנית LG Electronics הכריזה היום על יעד אקלים חדש המכוון לפליטות גזי חממה שנוצרות בשלב השימוש במוצריה, המהווה מקור עיקרי לפליטות חממה (80%), תוך התחייבות לקבוע יעד מבוסס מדע להפחתת פליטות ממוצרים עד 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יצרנית הרכבים המסחריים החשמליים Lighting eMotors וחברת Berkshire Hathaway Forest River, יצרנית רכבי פנאי, נגררי מטען, סירות ואוטובוסים, הכריזו על שותפות אסטרטגית שמטרתה לספק עד 7,500 אוטובוסי הסעות ללא פליטות, עם פוטנציאל שווי מוערך של עד 850 מיליון דולר. לדברי מנכ"ל Lightning eMotors  לעסקה יש פוטנציאל להיות הגדולה ביותר אי פעם בשוק האוטובוסים החשמליים והיא עשויה לשמש זרז להאצת האימוץ של ציי רכב מסחריים חשמליים על ידי יצרני רכבים מסחריים אחרים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יצרנית המשאיות החשמליות Xos הודיעה על הזמנה של 120 משאיות חשמליות מצד FedEx . אספקת הרכבים צפויה להתחיל מאוחר יותר השנה ולהמשך ב2022.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברה (S)

רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC)  הודיעה כי היא מסכימה לשינויים שמציעה בורסת נאסד"ק בכללים שלה, לפיהם חברות הנרשמות או הרשומות בנאסד"ק יצטרכו למלא אחר יעדי סף מסוימים בנוגע לגיוון מגדרי ואתני בדירקטוריונים שלהם או לחילופין להסביר בכתב למה אינן עושות כך.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

נכתב ע"י הדס גייר שפריר