ESG TAKE AWAY – 12.10.21

חדשות מהארץ

סביבה (E) חברה (S) ממשל תאגידי (G)

הבורסה לניירות ערך בתל-אביב ערכה כנס ראשון בנושא ESG לחברות הציבוריות כחלק ממאמצה לקדם את התחום.מממצאי המחלקה הכלכלית בבורסה עולה כי רק 17% מהחברות הישראליות מפרסמות דוחות ESG לעומת 90% בארה”ב. תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, אמרה "אם אנחנו רוצים להיות חלק מהעולם הכלכלי החדש, יש לנו מחויבויות סביבתיות שהיא מעבר לדרישות רגולציה, זהו צו השעה מבחינה עסקית וכלכלית". מנכ"ל הבורסה, איתי בן זאב הוסיף " חברות שיובילו בנושא (ESG) יוכלו לזכות ליותר עניין והשקעות מצד המשקיעים מהארץ ומהעולם".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

רשות שוק ההון החליטה לא לאשר פתיחת מסלולי השקעות בפנסיה המבוססים על ESG. החלטת הרשות התקבלה בעקבות פניות של גופים מוסדיים בבקשה לפתוח מסלולי פנסיה ייעודים על פי עקרונות ה-ESG. אותם מסלולים לא קיבלו היתר, וכעת מתברר כי גם לא יקבלו. יצוין כי בטיוטת חוזר שפורסמה בפברואר השנה הורה ד"ר משה ברקת למוסדיים לקחת בחשבון שיקולי אחריות חברתית בכל ההשקעות של הגופים המוסדיים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חדשות מהעולם

סביבה (E)

גוגל השיקה כלים חדשים שיעזרו למשתמשים בזירה שלה להחליט החלטות אקולוגיות יותר בפעולות היומיומיות שלהם. כך, הפיצ'רים החדשים, ישקפו את כמות הזיהום במסלולי הנסיעה השונים, בטיסות לחו"ל ובקניות באינטרנט. החברה גם משיקה את תכנית Nest שמאפשרת לאנשים לתמוך באנרגיה נקייה מהבית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

פירמת KPMG הכריזה על השקת תכנית רב שנתית שמטרתה להאיץ פתרונות גלובליים לנושאי ESG ולתמוך בלקוחות במאמצי הקיימות שלהם. KPMG מצפה להוציא יותר מ -1.5 מיליארד דולר ביוזמות שלה להטמעת ESG נוספת בארגון ופתרונות הלקוח, עם תכניות הכוללות מתן הדרכת ESG לכל 227,000 עובדי החברה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ענקית הרכב GM הודיעה כי היא מתכוונת להשיג את יעדה ל100% אנרגיה מתחדשת בהפעלת אתריה בארה"ב עד שנת 2025, חמש שנים מוקדם יותר מהיעד הקודם שהציבה לשנת 2030, ובאופן משמעותי לפני היעד הראשוני שלה בשנת 2050, שנקבע לראשונה בשנת 2016. בנוסף, החברה הודיעה כי תציב במתקניה מערכת מעקב אחר פליטות פחמן, שתאפשר לה לייעל את השימוש באנרגיה נקייה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יצרנית מוצרי הפלדה Nucor הכריזה על השקת Econiq – קו המוצרים החדש שלה של מוצרי פלדה נטולת פליטות פחמן לשוק האמריקאי. החברה גם הודיעה כי ענקית הרכב GM תהיה הלקוח הראשון שלה בעשייה זו, כאשר המשלוחים אמורים להתחיל בתחילת השנה הבאה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ספקית החשמל השבדית Vattenfall, אחת הגדולות באירופה, הודיעה על הצטרפותה לקמפיין העולמי הנתמך על ידי האו"ם, ,Race to Zero,  והשיקה שורה של יעדי אקלים חדשים, כולל הגעה לאפס פליטות נטו לאורך שרשרת הערך שלה עד 2040.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

 חברת המזון הגלובלית General Mills הודיעה על השקת אג"ח ברת קיימא הראשונה שלה. האג"ח תהיה בסך 500 מיליון דולר ל -10 שנים עם ריבית הקשורה להתקדמות החברה בעמידה ביעדי האקלים שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית הרכב FORD הודיעה על הרחבת פעילות הרכב החשמלי שלה בצפון אמריקה, עם השקעות של 7 מיליארד דולר להקמת קמפוס ומפעלי סוללות. מדובר בהשקעה הגדולה ביותר אי פעם שנעשתה בבת אחת בתחום הרכב החשמלי ע"י יצרנית רכב בארה"ב.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת הדלקים המתחדשים והביוכימיה Aemetis הכריזה על הסכם חדש עם Delta Airlines לאספקת 250 מיליון ליטרים של דלק תעופה בר קיימא (SAF) למשך 10 שנים. המשלוחים אמורים להתחיל בשנת 2024, ושווי ההסכם מוערך ביותר ממיליארד דולר.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

יצרנית התכשיטים PANDORA הודיעה על השקת אריזות מופחתות פלסטיק בחנויות הפיסיות ואונליין. האריזות החדשות כוללות שקיות נשיאה ללא פלסטיק, וקופסאות תכשיטים שהפלסטיק בהן יהיה מופחת ביותר מ -75%. לדברי החברה, האריזות החדשות יביאו לחיסכון של למעלה מ -60% בפליטת גזי חממה בהשוואה לאריזות הקודמות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברה (S)

חברת הטבק Philip Morris International הודיעה כי חתמה על מסגרת אשראי בסך 2.5 מיליארד דולר עם עלויות חוב הקשורות להתקדמות החברה בהשגת מטרותיה למעבר לעסק "ללא עישון" (“smoke-free transformation) מדובר בהסכם המימון הראשון שלה במסגרת תכנית מימון המעבר העסקי עליו הכריזה לאחרונה. לדברי החברה "מסגרת אשראי זו מחזקת עוד יותר את השינוי בתעשייה שלנו ואת המחויבות שלנו להאיץ את סיום העישון ולנצל את יכולותינו החזקות לפיתוח מוצרים החורגים מניקוטין ובעלי השפעה חיובית נטו על החברה ".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

הום ​​דיפו הודיעה על השקעות בסך 10 מיליון דולר בשלוש קרנות הון סיכון המתמקדות בקידום גיוון, טכנולוגיה ויזמות. לדברי החברה, ההשקעות מהוות חלק מההתחייבות שלה לבנות הזדמנויות משמעותיות, מכילות וברות קיימא עבור חברות בבעלות מיעוטים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

בנאום שלה בפני הסנאט, אמרה מדליפת המסמכים נגד פייסבוק, פרנסיס האוגן: "אני כאן היום כי אני מאמינה שהמוצרים של פייסבוק פוגעים בילדים, מעוררים פילוג ומחלישים את הדמוקרטיה שלנו". האוגן חזרה על כך שפייסבוק בוחרת למקסם רווחים על חשבון הבטיחות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן