ESG TAKE AWAY – 30.9.21

חדשות מהעולם

סביבה (E)

חילופי האשמות בין המשרד להגנת הסביבה לחברת קצא"א על רקע העסקה לשינוע נפט מאיחוד האמירויות לישראל. במשרד טוענים כי החברה עדיין לא הגישה סקר סיכונים מלא וכי מימוש ההסכם יגדיל משמעותית את הסיכונים הסביבתיים לתושבי מדינת ישראל בים וביבשה. כמו כן מצוין כי ההסכם קודם בחשאי וללא התייעצות עם המשרד.; קצא"א: "הטענה כי ההסכם קודם בחשאי – מופרכת".

מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, אמר בדיון שנערך בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת כי "כדי להגיע ליעד של 30% אנרגיה מתחדשת, אליו אנו מחויבים, צריך 180,000 דונם". לדבריו, "בינתיים אישרו לנו 20,000 דונם" בשטחים חקלאיים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ליאונרדו דיקפריו השקיע לאחרונה בחברת הבשר המתורבת הישראלית "אלף פארמס" המפתחת סטייק מתאי בעלי חיים במעבדה. הסכום אותו השקיע דיקפריו לא נחשף, אך במסגרת ההשקעה הודיעה החברה על צירופו לוועד הקיימות המייעץ שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חדשות מהעולם

סביבה (E)

התארגנויות ויוזמות

לקראת פסגת האקלים של האו"ם, COP26 , קבוצה של 587 משקיעים, המייצגים נכסים בסך 46 טריליון דולר, פנתה בקריאה לממשלות העולמיות ליישם מערך של פעולות שנועדו לסייע בגיוס השקעות לטיפול במשבר האקלים, כולל מפות דרכים להפחתת פליטות במגזרים עתירי פליטות וליישם דיווח חובה בנושאי אקלים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

לקראת הcop15  – הכנס העולמי שיעסוק במגוון הביולוגי, קואליציית משקיעים המייצגת סך נכסים של יותר מ -10 מיליארד דולר, קראה לממשלות להקים סביבה רגולטורית המאפשרת למוסדות פיננסיים להתמודד עם סיכונים והזדמנויות הקשורים לנושא, ולנקיטת פעולה עולמית מוגברת לסיום כריתת יערות ולהבטחת שימוש בר קיימא באדמות. החתומים על ההצהרה כוללים את AVIVA, BNP Pribas,, Credit Suisse וRovko.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יוזמת ה"Climate Pledge" עדכנה על הצטרפותן של 86 חברות חדשות, וביניהן Salesforce ו- Procter & Gamble, ,HP, ASOS ו- Nespresso, נתון שמסמן זינוק משמעותי במספר החברות המצורפות ליוזמה (200 חברות) ומתחייבות להשיג פליטת פחמן אפסי נטו עד שנת 2040. היוזמה, שנוסדה על ידי אמזון וארגון  Global Optimis, מחייבת חברות החתומות עליה לפעול להשגת אפס פליטות נטו בפעילותן העסקית 10 שנים לפני היעד שנקבע בהסכם פריז לשנת 2050.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

הPRI) Principles For Responsible Investments), היוזמה המובילה בעולם להשקעות אחראיות, פרסמה הצהרת משקיעים, חתומה על ידי 54 משקיעים המייצגים נכסים בסך יותר מ -9 טריליון דולר, שתומכים בהצעות הנציבות האירופית לדרישות דיווח ESG לכל החברות הגדולות והרשומות בבורסה (כ50,000 חברות). החתומים על ההצהרה הם בין השאר חברות השקעות גדולות, כמו Amundi, AXA IM, Federated Hermes, LGIM ומורגן סטנלי ניהול השקעות.

יוזמות פרטיות

אוניברסיטת הרווארד, שהשקעותיה נאמדות ב42 מיליארד דולר, הודיעה ש"אין בכוונתה" להשקיע בעתיד בדלקים מאובנים ולדברי נשיא האוניברסיטה החלטתה נובעת מכך ש"שינויי האקלים הם האיום המשמעותי ביותר הניצב מול האנושות".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

GOOGLE הכריזה על השקת תכנית חדשה לניהול מים, שמטרתה להפוך  את החברה לwater positive עד שנת 2030, תוך התחייבות לחדש יותר מים ממה שהיא צורכת, לתמוך באבטחת מים ובמערכות אקולוגיות בקהילות בהן החברה פועלת, ולסייע בשיקום ושיפור איכות המים והבריאות שם, תוך התמקדות מיוחדת באזורים דלילים במים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

MOODY's הודיעה על התחייבות חדשה להשגת אפס פליטות נטו בכל פעילותה ושרשרת הערך שלה עד שנת 2040 , 10 שנים לפני היעד הקודם שהציבה. לדברי החברה "הכלכלה העולמית עוברת תהליך של תיאום מחדש בגלל סיכון האקלים, והשינוי ישפיע על כולנו. בהתחשב בדחיפות הצורך להסתגל, אנו מאיצים את יעד האפס-נטו שלנו, וממשיכים להטמיע סיכון אקלימי וקיימות בכל מה שאנחנו עושים ".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברות היופי ומוצרי צריכה Unilever, Henkel, L'Oreal, LVMH and Natura & Co  הכריזו על שיתוף פעולה חדש לפיתוח מערכת הערכה ודירוג של השפעותיהם הסביבתיות של מוצרים קוסמטיים. המערכת החדשה נועדה לענות על דרישת הצרכנים הגוברת לשקיפות בנושא ותספק מידע על הנעשה לאורך מחזור חיי המוצר, וכן ציון כולל להשפעה סביבתית שיאפשר השוואות בין מוצרי קוסמטיקה באותה קטגוריה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית המזון והמשקאות PepsiCo הכריזה על השקת +pep,  תכנית קיימות מקיפה המאגדת כמה מיוזמות הESG של החברה, ופעולות הקיימות שלה ברמת החברה, המוצר והצרכן. 

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית האנרגיה Chevron הודיעה כי היא מתכוונת להגדיל משמעותית את השקעותיה ליותר מ10 מיליארד דולר עד שנת 2028 (יותר מפי 3 מכוונת הקודמת –  3 מיליארד דולר) בעסקים עם מעט פליטות פחמן, ההשקעות יתמקדו בתחומים כגון לכידת פחמן וקיזוזים, מימן, דלקים מתחדשים ופרויקטים להפחתת גזי חממה. לצד זאת החברה עדיין לא מוכנה להתחייב ליעד אפס פליטות נטו ל2050.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

TESCO הודיעה על התחייבות אקלים חדשה, שמכוונת לאפס פליטות נטו ברחבי שרשרת הערך שלה עד שנת 2050, כולל פליטות המיוצרות ממוצריה ודרך שרשרת האספקה שלה, שלדברי החברה, אחראים ליותר מ -90% מפליטות הפחמן שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית הטלקום Verizon הודיעה על הנפקת האג"ח הירוקה השלישית שלה בסך מיליארד דולר. ההשקעות נועדו לסייע ל- Verizon להמשיך באסטרטגיה למזעור השפעתה הסביבתית ע"י הוספת כושר ייצור אנרגיה מתחדשת לרשתות החשמל שלה והימנעות מפליטות גזי חממה. Verizon התחייבה להגיע לנייטרליות פחמן עד שנת 2035.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית הקמעונאות Walmart  הודיעה כי השיקה את האג"ח הירוקה הראשונה שלה בהיקף של 2 מיליארד דולר, כשהכנסותיה נועדו למימון פרויקטים שיאפשרו לחברה להשיג את יעדי הקיימות שלה, כולל מטרות להגיע לאפס פליטות בכל הפעולות הגלובליות עד 2040 ללא שימוש בקיזוז פחמן, יחד עם התחייבויות להגן על היבשה והאוקיינוסים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

חברת Unilever  הכריזה על השקת תכנית "הבטחת האקלים של יוניליבר" (Unilever Climate Promise), במסגרתה היא מזמינה את כל הספקים שלה להציב יעד ציבורי להפחתת פליטות גזי חממה שלהן ב50% עד שנת 2030 ולדווח עליו בגלוי. 

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יצרנית התכשיטים והקמעונאית Pandora הודיעה על השקת תכנית נרחבת להפחתת פחמן בכל פעילותה ושרשרת הערך שלה, עם התחייבויות להפחית את פליטת גזי החממה בחצי עד שנת 2030 ולהגיע לאפס פליטות נטו עד 2040.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

Salesforce ,ספקית פתרונות CRM, הכריזה על מספר הישגים בתחום הקיימות, כולל הגעה לאפס פליטות נטו ברחבי שרשרת הערך שלה, ואנרגיה מתחדשת של 100% בפעילותה. החברה גם פרסמה את תכנית הפעולה האקלימית שלה לעבר עתיד של 1.5 מעלות צלזיוס, והודיעה על השקת Sustainability Cloud 2.0, – עדכון הפלטפורמה שלה המאפשר לארגונים לעקוב ולצמצם את פליטת הפחמן.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברת SAP הכריזה על השקת  SAP Product Footprint Management – פתרון חדש מבוסס ענן, שנועד לאפשר לחברות להעריך את טביעת הרגל הפחמנית של מוצרים בכל שרשרת הערך, ומקיף את כל מחזור חיי המוצר.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

פורמולה E הופכת לספורט הראשון שמצטרף ליוזמת ה"יעדים מבוססי מדע" ( Science Based Targets initiative )  להתמודדות עם התחממות כדור הארץ עם התחייבות לצמצום פליטת האליפות ב -45% עד שנת 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ענקית המלונות Marriott International פרסמה סדרת הכרזות ממוקדות אקלים, כולל התחייבויות ליוזמת Science Based Targets initiative ( SBTi)  לקבוע מטרות להפחתת פליטות מבוססות מדע בכל התחומים, בהתאם לתרחישי פליטת 1.5 מעלות צלזיוס, וכן יעד לטווח ארוך להגיע לאפס פליטות נטו של גזי חממה בשרשרת הערך שלה עד לא יאוחר מ -2050.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

סביבה (E) חברה (S) ממשל תאגידי (G)

הבנק המרכזי של דרום קוריאה עדכן כי הוא עומד להגדיל את המיקוד שלו בניהול אחזקות המט"ח שלו על ESG, מהלך שלדבריו יסייע לו בהפחתת סיכון המוניטין. הבנק, שכבר השקיע כ7.12 מיליארד דולר באג"ח ומניות  ESGבמט"ח, יתחיל להטמיע סינון שלילי באמצעות מדדי הESG  של MSCI.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

נכתב ע"י הדס גייר שפריר