ESG TAKE AWAY – 2.8.21

חדשות מהארץ:

סביבה (E)

ישראל אמנם הגישה לאו"ם תכנית מעודכנת להפחתת פליטות גזי חממה, אך בפועל חוק ההסדרים מסרס את כוחו של המשרד להגנת הסביבה לפקח על מפעלים. בנוסף, אם החוק יעבור בצורתו הנוכחית, כוחם של התעשיינים יגדל על חשבון הציבור

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

לאחרונה הודיעו המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר על רפורמה שבמסגרתה כלים חד-פעמיים ימוסו עד כדי הכפלת מחירם. כעת מסתמן כי גם הצרכנים שינסו לבצע "מעקף" מס ולהזמין כלים חד-פעמיים במשלוח מחו"ל, עלולים להיתקל בקושי, שכן נבחנת האפשרות להחריג אותם מהפטור הניתן במכס, לרכישות בסכום הנמוך מ-75 דולר.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חדשות מהעולם:

סביבה (E)

מזכירות שינויי האקלים של האו"ם, הישות שתפקידה לתמוך בתגובה העולמית לאיום שינויי האקלים, פרסמה מזכר שיספק מפת דרכים לשווקים הפיננסיים בכדי להתיישר עם יעדי איפוס הפליטות הגלובליים ולממן את המעבר לעתיד של עלייה של 1.5 מעלות בלבד. בין היתר, מטרות המפתח של מפת הדרכים הן להבטיח כי החלטות פיננסיות משלבות שיקולי שינוי אקלים, תוך שימוש בכלים כגון תמחור פחמן. מפת הדרכים קוראת גם למימון פרטי שיעזור להניע תזרימי הון לאזורי השקעה חיוניים כגון אנרגיה נקייה ותשתיות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יו"ר הרשות לני"ע האמריקאית, גארי גנסלר, שואף להציב כללים לדיווח חובה על סיכוני אקלים על ידי חברות עד סוף השנה הזו. בנאום בנושא "אקלים ושווקים פיננסיים גלובליים" אמר גנסלר כי כללי חובה יביאו בהירות רבה יותר לגילויי סיכון האקלים, עם יתרונות הכוללים עקביות והשוואה של המידע המסופק, והבטחת נתונים איכותיים וכמותיים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

קבוצת האקטיביזם האקלימי ORG.350 החלה בקמפיין חדש שמכוון לבנק המרכזי האמריקאי (FED) ושקורא לנשיא ג'ו ביידן למנות מומחה "אלוף אקלים" (“climate champion”) ליו"ר המערכת הבנקאית המרכזית. הארגון דורש מהFED עצמו להתאים את תכניות ההוצאות ורכישת הנכסים שלו להסכם פריז ולדחוף את הבנקים להשקעות בארה"ב לממן את הפחתת הפחמן במשק, ולהתמקד בהלוואות לקהילות בעלות הכנסה נמוכה ולקהילות מגוונות אתנית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יפן שואפת לשנות באופן משמעותי את תמהיל האנרגיה שלה עד 2030, עם גידול משמעותי באנרגיות מתחדשות, במטרה לעמוד בהתחייבויות האקלים ארוכות הטווח והזמניות שלה. על פי טיוטת אסטרטגיית האנרגיה שפורסמה,  יפן שואפת להכפיל בערך את חלקן של האנרגיות המתחדשות ל 36% -38% מתמהיל האנרגיה עד שנת 2030, לעומת פחות מ -20% כיום.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

הבנק המרכזי ביפן מתכנן להגדיל את רכישותיו של איגרות חוב ירוקות במטבע מקומי וזר, ולהתחיל בדיווח וחשיפה של זה בהתאם לסטנדרטים שלTCFD .

 

היוזמה שייסד הנסיך צ'ארלס, THE FINANCIAL SERVICES TASKFORCE, שמאגדת מנהלים מהבנקים הגדולים בעולם, הכריזה על שותפות חדשה עם תכנית FAST-Infra שנועדה לסייע בסגירת פער המימון שקיים כיום לקידום תשתיות ברות קיימא בסך טריליון דולר.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

קבוצת IGCC, המאגדת 53 משקיעים גדולים, כולל JP Morgan, GAM השקעות וחברת הפנסיה BT , ושמייצגים נכסים בסך מעל 14 טריליון דולר, קוראת לאחריות ולשקיפות רבה יותר של חברות באשר לאסטרטגיות האקלים שלהן. בהצהרה שמסרה הקבוצה בקשו המשקיעים מהחברות למסור גילוי נאות על מאמציהן להגיע ליעדי אפס נטו ולהציע למשקיעים את היכולת להצביע על תכניותיהם והתקדמותם.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברת הביטוח והשירותים הפיננסיים העולמית Prudential Financial הודיעה על חידוש מסגרת האשראי שלה בסך 4 מיליארד דולר כך שתהיה צמודה וקשורה לביצועי הESG  והקיימות שלה. מדובר על מהלך ראשון מסוגו של חברת ביטוח גדולה בארה"ב, כשמבנה התמחור מתאים את עלות ההלוואות שלה בהתבסס על הצלחת החברה בהפחתת פליטת גזי החממה ובגיוון בהנהלה הבכירה שלה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

ארגון Ceres שעוסק בקיימות הכריז על השקת יוזמת "פליטות מזון 50" שנועדה להוביל משקיעים מוסדיים להתערבות בחברות המזון בעלות פליטות גזי חממה הגבוהות ביותר בענף בצפון אמריקה בכדי לחשוף ולהפחית את הפליטות שלהן. ההערכה מדברת ע"כ שמערכת המזון העולמית אחראית לשליש מכל פליטת החממות העולמיות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

יצרנית הרכב MERCEDES – BENZ הודיעה על תכניותיה לחשמל את כל צי הרכב שלה עד שנת 2030. האסטרטגיה של החברה כוללת תכניות השקעה של יותר מ -40 מיליארד אירו עד שנת 2030,.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

The Phoenix Group, חברת החיסכון והפרישה לטווח הארוך הגדולה ביותר בבריטניה, פרסמה מכתב שנשלח לשותפיה לניהול הנכסים, ובו התוותה את ציפיותיה למנהלים בנושאים הכוללים שילוב   ESGוהפחתת פחמן בתיקים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

Home Depot הכריזה על שורה של התחייבויות קיימות חדשות, שמטרתן להרחיב את השימוש באנרגיה מתחדשת. היעדים החדשים נחשפו עם פרסום דו"ח ESG לשנת 2021 של החברה ובין היתר כוללות התחייבות להפעיל את כל המתקנים שלה עם 100% אנרגיה מתחדשת עד שנת 2030.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברה (S)

מחלקת השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק (DFS) ביקשה מבנקים וממוסדות פיננסים אחרים כמו מנהלי נכסים ופנסיה בניו יורק למסור מידע הנוגע למגדר ולהרכב הגזעי והאתני של הדירקטוריונים וההנהלה הבכירה שלהם עד סתיו 2021. הנתונים מתוכננים להיות מפורסמים בשנת 2022.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) בבריטניה, הרגולטור שאחראי על התנהלותן של חברות שירותים פיננסיים ושווקים פיננסיים במדינה, הודיעה על שורה של שינוי בכללי הדיווח וחשיפת נתונים של חברות ציבוריות בנושאי מגדר והייצוג האתני בדירקטוריונים שלהם ובהנהלה הבכירה, שלגביהם החברות יצטרכו "לציית או להסביר" מדי שנה.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

הסנאטורית איימי קלובושר הגישה הצעת חוק שתחייב את הרשתות החברתיות כמו פייסבוק וטוויטר לקחת אחריות על הפצת מידע מוטעה בנוגע לחיסוני הקורונה או מצבי בריאות ציבור אחרים. לדברי הסנאטורית ההגנה המשפטית על הרשתות החברתיות תרד אם יפרו את האחריות שלהן.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

סביבה (E) חברה (S) ממשל תאגידי (G)

רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) פרסמה מכתב למנהלי קרנות לפיו בקשות לקרנות ממוקדות ESG אינן עונות על הציפיות, ולעתים קרובות טוענות על היבטי הקיימות בניהול המוצר, שאינם מגובים באסטרטגיה או בהרכב בפועל. הרשות מביעה חשש שנושאים אלה עלולים לגרום לשחיקה באמון הצרכנים בהשקעות ברות קיימא, ובכדי לסייע לטפל בכך מציעה במכתב שורה של עקרונות מנחים למנהלי הקרנות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 

חברת Fidelity International חשפה מדיניות מעורבות והצבעה חדשה בנושא שינויי אקלים וגיוון מגדרי. ע"פ בכיר בחברה " אנו מאמינים שמימוש זכויות הבעלות שלנו על ידי הצבעה בישיבות החברה היא אחריות בסיסית לבעלי המניות. באמצעות שימוש במעורבות והצבעה, אנו שואפים לשפר את התנהלות הממשל והקיימות של חברות המוחזקות שלנו ".

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

נכתב ע"י הדס גייר שפריר