ESG TAKE AWAY – "אחרי החגים״ חלק ב׳

חדשות מהעולם

יוזמות עסקיות

 יצרנית החשמל הגדולה ביותר בגרמניה, RWE, התחייבה להאיץ משמעותית את יציאתה מאנרגיה מבוססת פחם עד לשנת 2030, החלטה שתוביל להשארת כ-280 מיליון טון פחם באדמה, ולאי פליטות של 280 מיליון טון פחמן דו חמצני.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ענקית האנרגיה Chevron הודיעה על השקעה משותפת עם חברת CalBio במטרה לתמוך בפרויקט לייצור ושיווק ביו-מתאן מחלב, שישמש כדלק לתחבורה מגז טבעי מתחדש (RNG).

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

ענקית הלוגיסטיקה והשילוח DHL Group הודיעה על הרחבת שירות הפחתת הפליטות שלה בשרשרת האספקה, GoGreen Plus,  שיספק לשולחים אפשרות של שילוח ״נייטרלי אקלימי״ באמצעות קיזוז פליטות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 Mercedes-Benz הודיעה כי המירה מסגרת אשראי חוזרת של 11 מיליארד יורו להלוואה צמודה לקיימות, עם תנאים הקשורים ליעדי אקלים המתואמים לאסטרטגיית הקיימות של החברה: צי מכוניות ניטרלי מפחמן עד סוף העשור הבא, וכן שרשרת אספקה ​​ניטרלית מפחמן עד 2039.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

שנה לאחר הנפקת האג״ח הירוקה הראשונה ע״י Walmart בסך 2 מיליארד דולר מפורסם כעת דו"ח ההשפעה הראשון של האג״ח, לפיו החברה הקצתה 1.1 מיליארד דולר לתחומי השקעה הכוללים אנרגיה מתחדשת, מבנים ברי קיימא ויוזמות הפחתת פסולת וכלכלה מעגלית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 AMAZON והארגון הבינ״ל Water.org  הכריזו על השקת קרן מים ואקלים משותפת שמטרתה לספק גישה מתמשכת למים ל-100 מיליון אנשים ברחבי אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית. בנוסף, אמזון הודיעה שהיא תורמת 10 מיליון דולר למאמצי Water.org כדי לספק למיליון אנשים גישה למים נקיים עד 2025, ע״י אספקת 3 מיליארד ליטר מים בשנה באזורים המתמודדים עם מחסור במים.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 Nestle הודיעה על השקת תכנית Nescafé 2030 למותג הקפה שלה בהשקעה של למעלה ממיליארד דולר, שמטרתה שיפור הקיימות של חקלאות קפה, וסיוע לחקלאים לעבור לשיטות חקלאות מתחדשות.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

Salesforce  הכריזה על השקת Net Zero Marketplace  – שוק פחמן חדש שמטרתו לחבר קונים עם יזמים ממוקדי סביבה, ולהפוך את רכישות אשראי הפחמן לפשוטות ושקופות.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 מחקרים ודוחות

 ע״פ דו״ח חדש של ארגון הGIIN המוקדש להגדלת ההיקף והאפקטיביות של השקעות אימפקט, ובו חברים יותר מ-20,000 משקיעים, נכסי השקעות האימפקט המנוהלים ברחבי העולם עברו לראשונה את רף טריליון הדולר והגיעו ל-1.164 טריליון דולר.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ע״פ ארגון Finance Watch , ל-60 הבנקים הגדולים בעולם אין מספיק הון בכדי לספוג הפסדים פוטנציאליים מהשקעותיהם הנוכחיות בדלקים מאובנים, העומדות על סך של כ1.35 טריליון דולר, ובכדי להשלים את החסר הם יצטרכו לגייס סכום של כ157 – 210 מיליארד דולר .

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ע״פ מחקר חדש, לאחת מכל שבע קרנות שממותגות כבת קיימא יש עוצמת פליטת פחמן גבוהה מהממוצע בכל קרנות ההשקעה, ולאף קרן עם תווית אקלים אין תיק המתאים במלואו ליעד הסכם פריז. בנוסף, ל95 קרנות מתוך ה515 שנבחנו יש השקעות בחברות דלקים מאובנים כגון Shell ו-  Exxon Mobile.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ע״פ הדו״ח השנתי של פירמת EY , המנתח את מצב גילויי האקלים הארגוניים, נמצא כי קיימת עלייה משמעותית בדיווח המותאם לTCFD  ע״י חברות במהלך השנה האחרונה, אך מחסור מתמשך בשקיפות לגבי ההשפעה הפיננסית של סיכוני אקלים, וניתוק בין דיווח אקלים והפעולות שיסייעו בהפחתת הפחמן.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

מחקר של עמותת  Carbon Tracker מצא ש 98% מהדוחות הכספיים של חברות בינ״ל, שהן הפולטות הגדולות ביותר, אינם מכירים ומדווחים מספיק בנוגע לסיכוני אקלים, דבר שעלול לפגוע במשקיעים ולעכב את מאמצי הפחתת הפחמן העולמית.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ע״פ סקר שנתי של PwC שנערך בקרב 704 דירקטורים מחברות עם הכנסות שנתיות של מעל מיליארד דולר, ביותר מ-12 תעשיות, לרוב הדירקטוריונים אין הבנה חזקה של סיכוני הESG  העומדים בפני החברות שלהם או הבנה של אסטרטגיית הESG  של החברה.

 לכתבה המלאה לחץ.י כאן

 ממחקר חדש עולה ששינויי אקלים עלולים למחוק 108 מיליארד דולר משוק הנדל"ן בארה"ב, עובדה שעלולה להיות עם השלכות מרחיקות לכת, כולל איום על הכלכלות המקומיות.

לכתבה המלאה לחץ.י כאן